Golden ERP

FİNANS
CARİ HESAPLAR


Câri Hesap, Türk lirası veya döviz cinsinden açılabilen ve istendiği anda kısmen veya tamamen geri çekilebilen karşılığında hesap sahibine faiz, kâr veya hangi nam altında olursa olsun bir bedel ödeme zorunluluğu olmayan hesaplardır.

Finans menüsünde bulunan Cari hesaplar menü öğesine tıklanır. Açılan Cari hesaplar penceresinden yeni eklemek istediğimiz cari hesabı açmak için mouse sağ tık 'Ekle' butonu ile yeni Cari kart ekranı açılır.

Yeni Cari hesap kartı oluşturulurken kırmızı işaret ile belirtmiş olduğumuz alanların doldurulmasını tavsiye ediyoruz. İşlemleriniz bittikten sonra ' Sağ ' alt köşede belirtmiş olduğumuz '' Kaydet '' ikonuna tıklıyoruz.

Bu alana ilgili kişilerin mail adresi eklenebilir. Fatura, İrsaliye, Sipariş , Ekstra, hatırlatma bu alanda yazılan mail adreslerine gönderebilirsiniz.

Finans bölümünün altında bulunan Cari hesaplar menü öğesine tıklanır. Açılan Cari hesaplar penceresinden mouse sağ tık işlemler ==> Tahsilat, tıklanarak firmadan alacağımız nakit miktarı görürüz . Burada firmanın tüm bilgileri ekrana gelir.

wwww.turbim.com